kas-komanda

„Mugė skirta ir toms, kurios nori pigiai apsipirkti nesugaišdamos daug laiko, ir toms, kurios susitvarkiusios spintas nori išparduoti jau nebenaudojamus vaikų drabužius, žaisliukus, knygas, įvairų inventorių, taip pat nėščiųjų rūbus. Tam tikra prasme įvyksta mainai – mugėje tu parduodi tai, ką vaikai išaugo ir ten pat nusiperki jiems tinkančių rūbų.

Tačiau didžiausias privalumas – mamai pačiai prekiauti nereikia. Ji tik pristato tvarkingai sužymėtus rūbelius į komisą, o visą darbą atlieka komanda, bendruomenė ir savanoriai. Mama tuo metu gali pati ieškoti jai reikalingų daiktų mugėje arba tiesiog leisti laiką su šeima“, – pasakojo renginio organizatorė Jurga Jauniškienė, kuri pati augina keturis mažamečius vaikus ir puikiai žino, kiek laiko, energijos ir pinigų prireikia norint tinkamai aprengti visas keturias atžalas – juk vaikai auga kaip ant mielių ir kiekvienam sezonui reikia vis kitų drabužių.

Šios mugės idėją karininko žmona J.Jauniškienė parsivežė iš JAV, kur metus gyveno su visa šeima. Ten sezoniniai vaikiškų rūbų ir daiktų komisai labai populiarūs. Nors nauji drabužiai Amerikoje nebrangūs, amerikietės nesibodi savo vaikams pirkti dėvėtų, juk taip – dar pigiau. Be to, mamos netruko suprasti, kad apsipirkti per kelias valandas vienoje milžiniškoje mugėje – kur kas greičiau ir paprasčiau, nei medžioti nuolaidas skirtingose parduotuvėse ar derėtis dėl kiekvienų marškinėlių su internete prekiaujančiomis moterimis.

„Mugė tikrai taupo ir laiką, ir pinigus. Šis komisas patrauklus net ir toms mamoms, kurios savo vaikus rengia tik naujais drabužiais – žinodamos, kad vėliau „Mamų mugėje“ galės atgauti 20-30 proc. daikto vertės, jos drąsiau perka patikusį naują drabužėlį iš parduotuvės, o susigrąžintus eurus vėl gali skirti naujiems pirkiniams“, – įsitikinusi J.Jauniškienė.

„Mūsų šūkis 2018 metais, Lietuvos Šimtmečio proga – „Laisvi nuo daiktų“. Taigi, „Mamų mugė“ – ne vien proga praktiškai ir patogiai apsipirkti. Mes esame kaip tarpininkai, kurie padeda atlaisvinti savo spintas ir dėvėtiems daiktams surasti naujus šeimininkus, taip pratęsiant jų gyvenimą. Mugė nepamiršta ir misijos šviesti bei pasakoti apie rūpestį aplinka. Visi mugės dalyviai – ir perkantys, ir pristatantys rūbelius į komisą – taip pat prisideda prie beprasmio vartojimo mažinimo“, – sakė „Mamų mugės“ sumanytoja ir organizatorė J.Jauniškienė.

Komanda

Vaida Babeckienė

Vaidos mintys